KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 14188379
*
nr 1418 8379
Anders Sköld
(f. 1968), Sverige
Oljemålningar, 3 st, Triptyk, Kustmotiv, Öland. Signerad, daterad -86. Olja på duk, 21x26 cm, yttermått inklusive ram: 24x29 cm (triptyk, totalt ca 24x87 cm)
Anders Sköld, svensk bildkonstnär född 1968.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 september 2021
kl 20:20:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/9 12:22:42
1
600 kr
10/9 17:33:28
1
900 kr
13/9 08:27:13
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders sköld kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri motiv med kust olja på duk oljemålningar sverige triptyk vatten öland ölandsmotiv öländsk
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:23
-
9019 Oljemålning
Claes Caspersson (f. 1953), Sverige. Båt i skärgår..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:52
-
9143 Oljemålning
Einar Kihlman (1912-2001), Sverige. "Brösarp". Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:22
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:36
-
9131 Oljemålning
Elisabeth Ekwall, Blomstilleben med petunior. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:11
-
9130 Oljemålning
Elisabeth Ekwall. Signerad, daterad a tergo 2022, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:49
*
Anders Sköld
Anders Sköld, svensk bildkonstnär född 1968.
nr 1418 8379
Anders Sköld
(f. 1968), Sverige
Oljemålningar, 3 st, Triptyk, Kustmotiv, Öland. Signerad, daterad -86. Olja på duk, 21x26 cm, yttermått inklusive ram: 24x29 cm (triptyk, totalt ca 24x87 cm)
Anders Sköld, svensk bildkonstnär född 1968.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 september 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/9 12:22:42 | 1 | 600 kr |
10/9 17:33:28 | 1 | 900 kr |
13/9 08:27:13 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders sköld kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri motiv med kust olja på duk oljemålningar sverige triptyk vatten öland ölandsmotiv öländsk
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:23 -
9019 Oljemålning
Claes Caspersson (f. 1953), Sverige. Båt i skärgår..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:52 -
9143 Oljemålning
Einar Kihlman (1912-2001), Sverige. "Brösarp". Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:22
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:36 -
9131 Oljemålning
Elisabeth Ekwall, Blomstilleben med petunior. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:11 -
9130 Oljemålning
Elisabeth Ekwall. Signerad, daterad a tergo 2022, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:49